CPF0402B147RE1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 9 073
Datasheet
Direct
Susumu
In Stock: 2 370
Datasheet
Vishay Dale
Upgrade
Susumu
Upgrade
147 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film