CPF0201D80R6E1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
80.6 Ohms ±0.5% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thin Film
CPF0201D80R6E1
DigiKey Part Number
CPF0201D80R6E1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0201D80R6E1
Description
RES SMD 80.6 OHM 0.5% 1/32W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CPF0201D80R6E1 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)