CPF0201B9K76E1
DigiKey Part Number
1712-CPF0201B9K76E1TR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CPF0201B9K76E1CT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CPF0201B9K76E1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF0201B9K76E1
Description
CPF 0201 9K76 0.1% 25PPM 1K RL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.76 kOhms ±0.1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thin Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)