CPF0201B44K2E1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CPF0201B44K2E1 |
Description | CPF 0201 44K2 0.1% 25PPM 1K RL |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 44.2 kOhms ±0.1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0201 (0603 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm) |