CPF-A-0805B3K9E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 2 444
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 9 557
Datasheet
Similar
Panasonic Industry
Susumu
Susumu
YAGEO
Parametric Equivalent
TE Connectivity
3.9 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
0805 PKG Chip Resistor
CPF-A-0805B3K9E
DigiKey Part Number
1712-CPF-A-0805B3K9ETR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CPF-A-0805B3K9ECT-ND - Cut Tape (CT)
1712-CPF-A-0805B3K9EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF-A-0805B3K9E
Description
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPF-A-0805B3K9E Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)