356010RFT
DigiKey Part Number
A143909TR-ND - Tape & Reel (TR)
A143909CT-ND - Cut Tape (CT)
A143909DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
356010RFT
Description
RES 3560 10R 1%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 Ohms ±1% 6W Chip Resistor Nonstandard Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
356010RFT Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Nonstandard
Part Status
Active
Size / Dimension
0.457" L x 0.270" W (11.60mm x 6.85mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)