352118RFT
DigiKey Part Number
A115990TR-ND - Tape & Reel (TR)
A115990CT-ND - Cut Tape (CT)
A115990DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
352118RFT
Description
RES SMD 18 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
EDA/CAD Models
352118RFT Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)