35206M2JT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Vishay Dale
In Stock: 0
Stackpole Electronics Inc
6.2 MOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
35206M2JT
DigiKey Part Number
35206M2JT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35206M2JT
Description
RES SMD 6.2M OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
35206M2JT Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)