3520560RJT
DigiKey Part Number
A102533TR-ND - Tape & Reel (TR)
A102533CT-ND - Cut Tape (CT)
A102533DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3520560RJT
Description
RES SMD 560 OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
560 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
3520560RJT Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)