3430H2F7R5TE
DigiKey Part Number
1712-3430H2F7R5TETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3430H2F7R5TE
Description
3430 H2 1% 7R5 150PPM 4K RL
Detailed Description
7.5 Ohms ±1% 2W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.096" L x 0.197" W (2.45mm x 5.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)