3430B2F3R0TD
DigiKey Part Number
1712-3430B2F3R0TDTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3430B2F3R0TD
Description
3430 B2 1% 3R0 100PPM 5K RL
Detailed Description
3 Ohms ±1% 1.5W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Size / Dimension
0.061" L x 0.118" W (1.55mm x 3.00mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)