3430A3F3K6TDF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 3430A3F3K6TDF |
Description | 3430 A3 1% 3K6 100PPM 1K RL |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.6 kOhms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case Wide 2512 (6432 Metric), 1225 |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |