3430A3F30RTE
DigiKey Part Number
1712-3430A3F30RTETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3430A3F30RTE
Description
3430 A3 1% 30R 100PPM 4K RL
Detailed Description
30 Ohms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Size / Dimension
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)