3430A3F120KTDF
DigiKey Part Number
1712-3430A3F120KTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-3430A3F120KTDFCT-ND - Cut Tape (CT)
1712-3430A3F120KTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3430A3F120KTDF
Description
3430 A3 1% 120K 100PPM 1K RL
Detailed Description
120 kOhms ±1% 3W Chip Resistor Wide 2512 (6432 Metric), 1225 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Size / Dimension
0.126" L x 0.252" W (3.20mm x 6.40mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)