CSC-BNCM-1500-BNCM
DigiKey Part Number
343-CSC-BNCM-1500-BNCM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSC-BNCM-1500-BNCM
Description
COAX CBL BNC TO BNC 4.9'
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58C 59.1" (1.5m) 4.9'
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSC-BNCM-1500-BNCM Models
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
TE Connectivity Linx
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
59.1" (1.5m) 4.9'
Part Status
Not For New Designs
Cable Type
RG-58C
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
1 GHz