ANT-W63-FPC-UFL-100
DigiKey Part Number
343-ANT-W63-FPC-UFL-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-W63-FPC-UFL-100
Description
RF ANT WIFI 6GHZ FLEX ADHES UFL
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
EDA/CAD Models
ANT-W63-FPC-UFL-100 Models
TE Connectivity Linx
Return Loss
-20.8dB, -5.4dB, -7dB
Series
Gain
6.1dBi, 6.1dBi, 6.9dBi
Power - Max
2 W
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
WiFi
Frequency Group
Wide Band
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5GHz, 6GHz
Height (Max)
0.010" (0.20mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz