ANT-W63-FPC-LH100UF
DigiKey Part Number
343-ANT-W63-FPC-LH100UF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-W63-FPC-LH100UF
Description
ANT WIFI6 FPC 45X7 100MM UFL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
EDA/CAD Models
ANT-W63-FPC-LH100UF Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
Series
Gain
4.5dBi, 6.3dBi, 10.1dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.5225GHz, 6.5375GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz