ANT-GNFPC-SHL1100M4
DigiKey Part Number
343-ANT-GNFPC-SHL1100M4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-GNFPC-SHL1100M4
Description
RF ANT GNSS FPC L1 100MM MHF4
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Flat Patch MHF4 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-GNFPC-SHL1100M4 Models
Category
VSWR
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Return Loss
-6.6dBi, -6.6dBi, -8.1dBi
Series
Gain
5dBi, 5.2dBi, 3.1dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Navigation
Termination
MHF4
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
1.559GHz ~ 1.606GHz