ANT-DB1-WRT-MHF4-100
DigiKey Part Number
343-ANT-DB1-WRT-MHF4-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-DB1-WRT-MHF4-100
Description
RF ANT 2.4/5GHZ WRT MHF4 -100
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Dome MHF4 Panel Mount
EDA/CAD Models
ANT-DB1-WRT-MHF4-100 Models
Category
Number of Bands
3
Gain
3.2dBi, 6.8dBi, 7dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
MHF4
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Panel Mount
Frequency (Center/Band)
2.4425GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Height (Max)
0.394" (10.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz