ANT-868-JJB-RA
DigiKey Part Number
ANT-868-JJB-RA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-JJB-RA
Description
RF ANT 868MHZ DOME SLD TH
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Right Angle Solder Through Hole
EDA/CAD Models
ANT-868-JJB-RA Models
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
-1dBi
Termination
Solder
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Through Hole
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.571" (14.50mm)
Frequency (Center/Band)
868MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
855MHz ~ 880MHz