ANT-5GW-FPC-V100UF
DigiKey Part Number
343-ANT-5GW-FPC-V100UF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-5GW-FPC-V100UF
Description
ANT 5G FPC 120X20 100MM UFL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, LTE Flat Patch MHF1, U.FL Adhesive
EDA/CAD Models
ANT-5GW-FPC-V100UF Models
Category
Number of Bands
9
Gain
4.6dBi, 6.6dBi, 7.9dBi, 7.9dBi, 6.2dBi, 4.9dBi, 4.1dBi, 6.3dBi, 7.9dBi
Power - Max
2 W
Features
Cable - 100mm
Termination
MHF1, U.FL
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 750.5MHz, 842.5MHz, 1.175GHz, 1.593GHz, 1.947GHz, 2.495GHz, 3.75GHz, 4.7GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 803MHz, 791MHz ~ 894MHz, 832MHz ~ 1.518GHz, 1.525GHz ~ 1.661GHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz