ANT-5GMFPC1-UFL-100
DigiKey Part Number
343-ANT-5GMFPC1-UFL-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-5GMFPC1-UFL-100
Description
RF ANT 2-5GHZ 5G FLEX ADHES UFL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G, Cellular, LTE Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-5GMFPC1-UFL-100 Models
Category
VSWR
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Return Loss
-5.6dB, -10.9dB, -11.7dB, -11.7dB, -12.7dB, -15.6dB
Series
Gain
3dBi, 4.7dBi, 4.8dBi, 4.8dBi, 5.9dBi, 6.7dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.3GHz, 2.496GHz, 3.3GHz, 3.55GHz, 3.7GHz, 4.4GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.496GHz ~ 2.69GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 3.55GHz ~ 3.7GHz, 3.7GHz ~ 4.2GHz, 4.4GHz ~ 5GHz