ANT-433-WRT-UFL
DigiKey Part Number
343-ANT-433-WRT-UFL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-WRT-UFL
Description
RF ANT 433MHZ WRT DOME UFL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Sensor Networks Dome U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-433-WRT-UFL Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
1.4
Series
Gain
-1.8dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 216mm
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency (Center/Band)
433MHz
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Range
430MHz ~ 435MHz
Height (Max)
1.063" (27.00mm)