ANT-2.4-WRT-UFL-100
DigiKey Part Number
343-ANT-2.4-WRT-UFL-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-WRT-UFL-100
Description
RF ANT 2.4GHZ DOME UFL -100
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Dome U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-2.4-WRT-UFL-100 Models
VSWR
1.5
Series
Gain
9.1dBi
Packaging
Bag
Power - Max
5 W
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Panel Mount
Frequency (Center/Band)
2.45GHz
Height (Max)
0.394" (10.00mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz