TMS-SCE-3/16-2.0-9
DigiKey Part Number
5831-TMS-SCE-3/16-2.0-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMS-SCE-3/16-2.0-9
Description
HEAT SHRINK MARKER SLEEVE, SINGL
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable Label 0.19" W x 1.97" L (4.8mm x 50.0mm); Cable O.D. 0.07" ~ 0.16" (1.8mm ~ 4.1mm)
Category
Label Size
0.19" W x 1.97" L (4.8mm x 50.0mm); Cable O.D. 0.07" ~ 0.16" (1.8mm ~ 4.1mm)
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Color
White
Series
Material
Polyolefin (PO), Flame Retardant, Irradiated
Packaging
Tray
Shelf Life
144 Months
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C