A9CAA-1006F
DigiKey Part Number
A9CAA-1006F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A9CAA-1006F
Description
FLEX CABLE - AFG10A/AF10/AFE10T
Customer Reference
Detailed Description
10 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle with Latch to Solder Tab 6.00" (152.40mm)
Category
Length
6.00" (152.40mm)
Number of Positions
10
Pitch
0.100" (2.54mm)