A9BBG-2002F
DigiKey Part Number
A9BBG-2002F-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A9BBG-2002F
Description
FLEX CABLE - AFF20G/AF20/AFF20G
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle to Receptacle 2.00" (50.80mm)
Category
Length
2.00" (50.80mm)
Number of Positions
20
Pitch
0.100" (2.54mm)