ZCAT12V-BK
DigiKey Part Number
445-6693-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZCAT12V-BK
Description
FERRITE CORE 140 OHM HINGED 12MM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Hinged (Snap On) Free Hanging Ferrite Core 140Ohm @ 100MHz ID 0.472" Dia (12.00mm) OD 1.063" W x 1.083" H (27.00mm x 27.50mm) Length 1.362" (34.60mm)
Category
Impedance @ Frequency
140Ohm @ 100MHz
Manufacturer
TDK
Inner Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Series
Outer Dimension
1.063" W x 1.083" H (27.00mm x 27.50mm)
Packaging
Bulk
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
1.362" (34.60mm)