TFM322512ALMA1R0MTAA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 7 509
Datasheet
1 µH Shielded Thin Film Inductor 4 A 37mOhm Max 1210 (3225 Metric)
TFM322512ALMA1R0MTAA
DigiKey Part Number
445-TFM322512ALMA1R0MTAATR-ND - Tape & Reel (TR)
445-TFM322512ALMA1R0MTAACT-ND - Cut Tape (CT)
445-TFM322512ALMA1R0MTAADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM322512ALMA1R0MTAA
Description
FIXED IND 1UH 4A 37 MOHM SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TFM322512ALMA1R0MTAA Models
DC Resistance (DCR)
37mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
4.6A