SPM4020T-2R2M-LR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPM4020T-2R2M-LR |
Description | FIXED IND 2.2UH 4.4A 61.6 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.4 A 61.6mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPM4020T-2R2M-LR Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 5.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 61.6mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |