NLV32T-390J-EFD
DigiKey Part Number
445-NLV32T-390J-EFDTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-NLV32T-390J-EFDCT-ND - Cut Tape (CT)
445-NLV32T-390J-EFDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV32T-390J-EFD
Description
FIXED IND 39UH 65MA 6.4 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 65 mA 6.4Ohm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NLV32T-390J-EFD Models
Category
DC Resistance (DCR)
6.4Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
30 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
16MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
1210
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)