NLV25T-068J-EF
DigiKey Part Number
445-16446-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16446-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16446-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-068J-EF
Description
FIXED IND 68NH 320MA 650 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 320 mA 650mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
NLV25T-068J-EF Models
Category
DC Resistance (DCR)
650mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
20 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.05GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)