NLV25T-010J-EF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
10 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 530 mA 260mOhm Max 1008 (2520 Metric)
NLV25T-010J-EF
DigiKey Part Number
445-16426-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLV25T-010J-EF
Description
FIXED IND 10NH 530MA 260 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
NLV25T-010J-EF Models
Category
DC Resistance (DCR)
260mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.15GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)