MHQ1005P4N7ST000
DigiKey Part Number
445-9417-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9417-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9417-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P4N7ST000
Description
FIXED IND 4.7NH 800MA 110 MOHM
Detailed Description
4.7 nH Unshielded Multilayer Inductor 800 mA 110mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MHQ1005P4N7ST000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
23 @ 250MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)