MCZ1210DH500L2TA0G is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 1 737
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 50 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 2.5Ohm
MCZ1210DH500L2TA0G
DigiKey Part Number
445-174549-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174549-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCZ1210DH500L2TA0G
Description
CMC 100MA 2LN 50 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MCZ1210DH500L2TA0G Models
Category
Current Rating (Max)
100mA
DC Resistance (DCR) (Max)
2.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
50 Ohms @ 100 MHz