MCZ1210AH900L2TA0G
DigiKey Part Number
445-MCZ1210AH900L2TA0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MCZ1210AH900L2TA0GCT-ND - Cut Tape (CT)
445-MCZ1210AH900L2TA0GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCZ1210AH900L2TA0G
Description
CMC 100MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.75Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MCZ1210AH900L2TA0G Models
Category
Current Rating (Max)
100mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.75Ohm
Series
Voltage Rating - DC
5V
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz