IFL12-200NB300X200 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 163
Datasheet
RF EMI Shielding Sheet Flexield IFL Non-Conductive, Single Sided 7.874" (200.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.008" (0.20mm)
IFL12-200NB300X200
DigiKey Part Number
445-172922-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFL12-200NB300X200
Description
RF EMI SHIELD SHEET 300MMX200MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Length
11.811" (300.00mm)
Width
7.874" (200.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.008" (0.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C