IFL04-100RN1HRX300
DigiKey Part Number
445-IFL04-100RN1HRX300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFL04-100RN1HRX300
Description
RF EMI SHIELD TAPE 100MX11.811"
Detailed Description
RF EMI Shielding Tape Flexield IFL Non-Conductive, Single Sided 11.811" (300.00mm) X 328.084' (100.00m) X 0.004" (0.10mm)
Category
Shape
Roll
Length
328.084' (100.00m)
Series
Width
11.811" (300.00mm)
Thickness - Overall
0.004" (0.10mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C