FK28X7R1H333KN006 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 1 120
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 428
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 4 324
In Stock: 770
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
FK28X7R1H333KN006
DigiKey Part Number
FK28X7R1H333KN006-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK28X7R1H333KN006
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK28X7R1H333KN006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)