FK22C0G2J223JN006 is available for purchase but is not normally stocked.
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.022 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FK22C0G2J223JN006
DigiKey Part Number
FK22C0G2J223JN006-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK22C0G2J223JN006
Description
CAP CER 0.022UF 630V C0G RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FK22C0G2J223JN006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)