FK14C0G2A392JN020
DigiKey Part Number
445-FK14C0G2A392JN020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK14C0G2A392JN020
Description
CAP CER 3900PF 100V C0G RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
FK14C0G2A392JN020 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)