FK11X7R2A684KN006 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
FK11X7R2A684KN006
DigiKey Part Number
FK11X7R2A684KN006-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK11X7R2A684KN006
Description
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FK11X7R2A684KN006 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)