FG22C0G2A104JNT00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 942
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 495
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 156
Parametric Equivalent
In Stock: 673
In Stock: 0
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FG22C0G2A104JNT00
DigiKey Part Number
FG22C0G2A104JNT00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FG22C0G2A104JNT00
Description
CAP CER 0.1UF 100V C0G RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FG22C0G2A104JNT00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)