FA28NP01H682JNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 3 310
Datasheet
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA28NP01H682JNU00
DigiKey Part Number
FA28NP01H682JNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA28NP01H682JNU00
Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA28NP01H682JNU00 Models
Category
Features
High Temperature
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C