FA28C0G1H1R5CNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 10 856
Datasheet
1.5 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA28C0G1H1R5CNU00
DigiKey Part Number
FA28C0G1H1R5CNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA28C0G1H1R5CNU00
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA28C0G1H1R5CNU00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)