FA26C0G2J182JNU06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 2 615
Datasheet
1800 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA26C0G2J182JNU06
DigiKey Part Number
FA26C0G2J182JNU06-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA26C0G2J182JNU06
Description
CAP CER 1800PF 630V C0G RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA26C0G2J182JNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)