FA22X7R2J104KNU00
DigiKey Part Number
445-181132-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA22X7R2J104KNU00
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R RADIAL
Detailed Description
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
FA22X7R2J104KNU00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)