FA18X7S2A333KRU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
0.033 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S Radial
FA18X7S2A333KRU00
DigiKey Part Number
FA18X7S2A333KRU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA18X7S2A333KRU00
Description
CAP CER 0.033UF 100V X7S RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA18X7S2A333KRU00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)