FA18X7R2A222KNU06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 4 736
Datasheet
Similar
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
FA18X7R2A222KNU06
DigiKey Part Number
445-180558-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180558-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA18X7R2A222KNU06
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA18X7R2A222KNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)