FA18NP01H332JNU06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 1 682
Datasheet
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA18NP01H332JNU06
DigiKey Part Number
445-180520-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180520-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA18NP01H332JNU06
Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA18NP01H332JNU06 Models
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C